Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autíčko

21. 9. 2017

Vážení rodiče dětí, dojíždějících do mateřské školy autíčkem.

Na vysvětlenou:

Začátkem školního roku vždy řešíme problém týkající se převlékání dětí v šatně - co na sebe dovnitř, co ven, co na cestu, co nechat v šatně, co vzít s sebou domů. Chtěla bych upozornit všechny rodiče, kteří se domnívají, že učitelka nebo paní Jagerová by měla toto vše evidovat ve své hlavě celkem 16 x, protože tolik dětí dojíždí, že to opravdu po nich nemůžete chtít. Nehledě na to, že učitelky se střídají ve službě ráno a odpoledne a že tolik informací si nelze předávat. Ano, možná ano, ale na úkor jiné, smysluplné, vzdělávací činnosti - prospěšné pro všechny děti. Jízda autíčkem bez doprovodu rodičů je nadstandardní služba zřizovatele naší mateřské školy, nikoliv mateřské školy samotné. 

Žádost:

Žádáme vás proto, abyste zbytečně předávání dětí ráno a odpoledne mezi mateřskou školou a řidičem nekomplikovali a pokud děti některé části oděvu nepřivezou nebo přijedou v jiném oblečení než byste rádi, nehněvejte se na personál, který navíc za věci uložené v šatnách neručí - viz školní řád mateřské školy. 

Výzva:

Pokaždé na začátku školního roku jste vyzýváni k tomu, abyste se alespoň jednou za 14 dní dostavili osobně do mateřské školy a udělali pořádek ve věcech svých dětí. To platí i pro tento školní rok, a navíc si můžete zároveň prohlédnout prostory školy, výtvory vašich dětí vystavené v šatnách a třeba si i popovídat s učitelkami.smiley

Prosba:

Neberte tento článek jako kázání, ale spíše jako výzvu k zamyšlení a představě toho, jak ráno předávání dětí - autíčkářů probíhá. I když o tomto jsme také několikrát na schůzkách hovořili.

Přejeme hezké skoropodzimní dny. Za mateřskou školu Ivana Kalistová.smiley