Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dubnové info

4. 4. 2018

Vážení rodiče!

Čas jak voda rychle plyne a tak jsme se v naší mateřské škole rozloučili (snad už definitivně smiley ) se Zimou a přivítali  Jaro.

Příchod tohoto příjemného ročního období pro nás znamená i konání spousty akcí, které zahájí již tento pátek (6. 4.) Vědecká show s laboratorními pokusy, při kterých budou děti asistovat.

V pátek, 13. 4. pojedeme do divadla Alfa na pohádku Příběhy včelích medvídků. Odjedeme od mateřské školy ráno ve čtvrt na devět autobusem, který pro nás vypraví divadlo Alfa. Vrátíme se kolem jedenácté hodiny, takže na oběd už budeme v mateřské škole. Svačinu si povezeme s sebou školkovou, takže dětem nic nechystejte. Do divadla pojedou jen děti čtyřleté a starší, mladší děti - kterým nebyly ještě čtyři roky, zůstanou v mateřské škole. Bližší info poskytneme osobně v mateřské škole. Zda budeme vybírat na tuto akci nějakou finanční částku ještě uvidíme, až vyúčtujeme čerpání peněžního fondu na kulturu.

V závěru měsíce by do naší školky mělo zavítat divadlo Koula s jarní pohádkou o zvířátkách.

V květnu společně s maminkami a babičkami oslavíme  Svátek matek a pozveme si do mateřské školy na návštěvu úněšovské seniory k posezení při čaji a kávě, ke shlédnutí drobného kulturního pásma dětí a k prohlídce budovy školky a areálu zahrady. Bližší informace k těmto dvěma akcím, stejně tak k účasti na Úněšovském jarmarku, ještě poskytneme na těchto stránkách a prostřednictvím společného školkového emailu smiley

Na závěr ještě oznámení:

Onemocněla nám naše paní kuchařka Maruška Jedličková a tak jsme hledali, kdo by ji po dobu nemoci zastoupil. Podařilo se a tak nám od poloviny března vyvařuje paní Božena Vyšatová ze Všerub, kuchařka se čtyřicetiletou praxí vaření ve školní jídelně. Paní kuchařce Jedličkové přejeme brzké uzdravení a paní Vyšatové, ať se jí u nás dobře vaří!

30. 4. a 7. 5. nepojede školkové autíčko. Protože se jedná o dny mezi víkendy a státními svátky, žádáme rodiče, aby nahlásili učitelkám, zda v tyto dva dny  své děti do mateřské školy přivedou. V oba dva dny omezíme provoz na jednu třídu. Děkujeme za pochopení!

A také děkujeme za donášku papírových kapesníků a vlhčených ubrousků a za přízeň, kterou naší mateřské škole projevujetesmiley!

Těšíme se na setkání, za mateřskou školu přeje hezké jarní dny Ivana Kalistová.